Úvodní stránka » Aktuality » Cyklostezka Písek-Smrkovice otevřena

Cyklostezka Písek-Smrkovice otevřena!

V prosinci dokončilo město Písek I. etapu plánované cyklostezky v úseku Písek - Smrkovice, která by měla postupně propojit Písek, Smrkovice a Semice oddělenou stezkou pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře. 23.1.2014 proběhlo slavnostní otevření.

Otevření cyklostezky Písek - Smrkovice

* foto a text mesto-pisek.cz

V prosinci loňského roku byla dokončena I. etapa plánované cyklostezky v úseku Písek - Smrkovice, která by měla postupně propojit Písek, Smrkovice a Semice oddělenou stezkou pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře.  „Cyklostezka i in-line okruh bude mít po dokončení všech etap délku téměř osm kilometrů a nabídne našim obyvatelům širší možnosti volnočasových aktivit. Podpoří i rozvoj cestovního ruchu a navíc zajistí větší bezpečnost pro cyklisty, pěší i in-line bruslaře“ uvedl místostarosta města Josef Knot.

„Městu Písek se podařilo na I. etapu cyklostezky získat dotaci z ROP Jihozápad, která pokryje zhruba polovinu nákladů. Zbytek bude hrazen z rozpočtu města. Celkové náklady na vybudování I. etapy činily necelých 10 mil. Kč bez DPH" doplnil starosta města Ondřej Veselý. V letošním roce by měla být vybudována další část cyklostezky, která propojí sídliště Jih s nákupní zónou. V rozpočtu města je na tuto etapu vyčleněno 5 mil. Kč.

Celkové náklady na vybudování I. etapy byly necelých 10 milionů korun bez DPH. V letošním roce by měla být vybudována další část cyklostezky, která propojí sídliště Jih s nákupní zónou. V rozpočtu města je na tuto etapu vyčleněno pět milionů.

Článek v Píseckém zpravodaji (únor 2014)

Článek Písecký zpravodaj únor 2014

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.


Smrkovice

informace pro obyvatele obce Smrkovice u Písku

Základní údaje